Čtvrtek, 18 dubna, 2024
aktuality

Strašák v podobě mykoplasmové infekce. Jak ji léčit?

Mykoplasmové infekce jedním z nejnepříjemnějších onemocnění, které se v poměrně vysokém počtu vyskytují nejen u žen, ale také u mužů. Na rozdíl od standardní kvasinkové infekce se zde jedná o kmen bakterií, nikoliv kvasinek. Konkrétně jde o bakterie mykoplazma hominis a mykoplazma genitalum. Druhů těchto bakterií je ještě mnohem víc, ale konkrétně pohlavní orgány a močové cesty napadá právě tento druh bakterie.

Jak bojovat s mykoplasmovou infekcí a v čem je mnohem obtížnější, než běžná kvasinková infekce? O tom všem si budeme povídat v rámci dnešního článku.

Kde se bere a jak se přenáší mykoplasmová infekce?

Mykoplasmová infekce se bere stejně jako většina komplikací nekontrolovaným přemnožením bakterií, se kterými jsme jinak poměrně běžně v kontaktu. Přenášení mykoplasmové infekce je možné přímým kontaktem, užíváním společného WC a téměř jistý přenos je při pohlavním styku s nemocným člověkem. Zákeřnost v případě pohlavního přenosu je dána především tím, že osoba napadení mykoplasmovou infekcí mnohdy ani nemusí tušit, že ji má. Projevy pak mohou být u jiných mnohem obtížnější.

Proč je takový strašák a jak se léčí?

Strašákem je především kvůli svým výraznějším příznakům. Běžné je pálení, špatné močení a výtok z močové trubice. Podobné příznaky má například i vaginální mykóza. Vážnější příznaky při napadení pohlavního ústrojí ale mohou být především v břišní dutině. Zánět se totiž může dostat například i do vaječníků a působit celou řadu komplikací včetně bolestí nebo dočasné sterility. Jedinou opravdu účinnou léčbou, která na mykoplasmové infekce působí, je nasazení antibiotik na dobu přibližně čtrnácti dní. V drtivé většině případů veškeré komplikace spojené s infekcí nakonec ustupují a mykoplasmové infekce se tak na dobro dokážete zbavit.

Další články autora

Comments

PR článek

Redakce doporućuje