Svého času se tradovalo, že opál je kamenem, který přináší smůlu. Jde však o poněkud složitější příběh, v němž je „zapleten“ slavný básník Walter Scott. A to zřejmě tak trochu omylem.
Ve svém románu Anne of Geierstein totiž sir vykreslil příběh lady Hermiony. Právě ta měla svůj opál, který měnil barvu podle toho, jakou měla tato dáma náladu. Když se kámen pokropil svěcenou vodou, jeho půvab byl však rázem pryč. Hermiona navíc onemocněla a svůj opál si vzala do postele. Zůstala z něj však jen hromádka popela.

Veřejnost tento příběh pochopila tak, že autor varuje před smůlou, kterou opál může přinést. Proto přestala tento krásný drahokam kupovat. Spisovatel tak prakticky trh s opály zničil a někdejší sláva kamenů se vrátila až po 50 letech. Můžou se také někdy podobat labradoritu.
Znovu se popularita opálů oživila konkrétně až v roce 1877, kdy byl v australském Novém Jižním Walesu nalezen unikátní černý opál. Jednoznačně tak tyto kameny nepřinášejí smůlu. Byť si to lidstvo myslelo nejen zásluhou slavného spisovatele, ale také proto, že s nimi jednoduše nedokázalo správně zacházet. Tyto minerály se nemohou totiž příliš máčet a nesnášejí sucho. Dnes už naštěstí víme, jak dát přirozené kráse opálů vyniknout. Podmaní si i vás?
https://modazeny.cz/kousky-ve-kterych-muzete-sklidit-uspech-a-zaroven-se-citit-jako-rebelka/
https://zenskaprirozenost.cz/vztah-predurcen-k-uspechu-tyto-kvality-musi-mit-od-zacatku/
https://fashionlife.cz/jemne-barevne-akcenty-doplnku-by-vam-v-lete-nemely-chybet-tyto-budete-nosit-leta/